Pěvecký sbor Bellaria Český Krumlov byl založen v r. 2016. Ačkoli je poměrně mladým tělesem, jeho zpěváci jsou již sezpívaní ze sboru, ve kterém mnoho let společně působili a jejich tváře jsou nejen v hudební oblasti města známé. Zájem o hudbu a sborový zpěv zde spojuje osobnosti mnoha různých profesí a sfér společenského života.

Poprvé ještě bezejmenný sbor vystoupil zpěvem Svatováclavského chorálu dne 24.9. 2016 při Slavnostním dekorování granátníků Schwarzenberské granátnické gardy. Také první vyvěšení praporů Schwarzenberské granátnické gardy ve 21. století dne 28.9. 2016 sbor doprovodil zpěvem jihočeské, zemské a české státní hymny.

Pravidelně koncertujeme jak v Českém Krumlově, tak okolí (zúčastnili jsme se např. Mezinárodního sborového festivalu romantismu ve Vlachově Březí v roce 2018). V roce 2020 jsme měli v plánu jet reprezentovat Českou republiku na mezinárodní festival do chorvatské Opatije, ovšem covidové restrikce nám účast na festivalu znemožnily.

V "covidových letech" 2020 a 2021 jsme prakticky nezpívali, ale jako dobrá parta jsme byli neustále v kontaktu. Od roku 2022 jsme zase rozjeli činnost sboru naplno. Momentálně nacvičujeme několik nových krásných skladeb (doháníme ztracené covidové roky) a také by nás potěšilo, kdyby naše řady rozšířili noví zpěváci a zpěvačky do všech hlasů.

 

Ing. Jana Eremiášová, sbormistryně

Bellaria